Muži B 7 : 1 SC Xaverov Horní Počernice, z.s.

Za slunečného sobotního odpoledne nastoupilo Stodůlecké béčko ke svému prvnímu jarnímu zápasu na domácím travnatém hřišti. Soupeřem byl pro tentokrát Xaverov, se kterým jsme na podzim prohráli.

Zápas pro nás začal skvěle. Hned v první minutě Čaky využil špatného postavení gólmana hostí a otevřel skóre. Soupeř začátek zápasu vůbec nezachytil a ve 13. minutě následovala další branka. Po napadání se podařilo získat míč na pravé straně hřiště odkud balon doputoval k Petrovi, který tvrdou střelou z dálky sice orazítkoval břevno, ale od zad brankáře hostí se míč odrazil do sítě. Třetí branka opět začala akcí po pravé straně. Podél vápna postupoval s míčem Dan, našel přihrávkou Fásu a ten střelou bez přípravy vymetl šibenici. Zanedlouho po rozehrávce hosté ztratili míč, Jáchym se dostal za obranu soupeře a skákající míč umístil přesně k tyči.

Po této brance se hra uklidnila. Bohužel, jako bychom zavzpomínali na podzimní zápasy a přišel náš herní výpadek. Nejdříve se hosté po standardní situaci dostali k odraženému míči a situaci musel vyřešit skvělým zákrokem Lukáš. Ihned nato po nepřehledné skrumáži při rozehrávce další standardní situace sudí nařídil penaltu, kterou útočník Xaverova proměnil. Tento moment nás naštěstí probudil a do konce poločasu naše obrana soupeři již žádnou další příležitost ke skórovaní nedovolila.

Druhý poločas z naší strany začal velice krkolomnou rozehrávkou. To vyústilo v několik nebezpečných ztrát. Naštěstí se nám vše opět podařilo uhasit bez toho, aniž by soupeř mohl výrazněji ohrozit naší branku. Po přibližně deseti minutách hráčům Xaverova začaly docházet síly a převaha na hřišti se vrátila na naši stranu. Nejnebezpečnější akce vycházely hlavně ze skvělé spolupráce a náběhů Martina a Michala, kteří sypali do vápna z pravé strany jeden centr za druhým. V zakončení nám ale chybělo trochu přesnosti. To protrhl až Růža, když prošel mezi třemi obránci a z bezprostřední blízkosti dostal míč do sítě. Hra dále pokračovala ve stejném duchu a do konce utkání se nám podařilo vstřelit ještě 2 branky. Nejdříve se po napadání dostal k míči Marek a zakončoval do prázdné brány. Poslední gól přidal po rohu hlavou Petr a uzavřel tím skóre zápasu.

Zasloužené vítězství nás opět posunulo o něco blíže středu tabulky. Příští týden ovšem bude úkol náročnější, jelikož narazíme na Újezd, který stejně jako my na jaře neztratil ještě ani jeden bod.

Sestava: Hábl L.- Svoboda,Jovič(46.Synek),Rezek,Laštovka-Jelínek(82.Buchta)-Thon(46.Suchánek),Mlch,Markanović,Fassinger-Růžička(74.Abdrasulov)

Branky:2x Mlch,Laštovka,Fassinger,Thon,Růžička,Buchta

Začátek 13. 4. 2024 15:00