Mistrovské utkání

« ZPĚT

ABC Braník fotbal, z. s. 2 : 2 Muži B

Stodůlecké A i B se utkalo stejně abecedně ohodnocenými tými Braníka. Po vydřené remíze 1:1 Stodůleckého A s A Braníka, se mohli měřit i B týmy. Zápasy se konaly těsně po sobě, a tak se velká část hráčů zapojila do obou zápasů. Trenér Hábl tak při převlíkání těchto hráčů 20 minut před začátkem zápasu, přišel do šatny se slovy "Ha, vás je tady teď víc, než při taktické přípravě". Do zápasu šlo Béčko s pár změnami. Nejzajímavější změnou tak bylo asi nasazení stodůleckého špílmachra J. Nešpora do útoku, kde se měl pohybovat sám a podržet balon. Do první desetiminutkovky zápasu vešli aktivněji soupeři z Braníka, avšak nic moc si toho nevypracovali. Za zmínku tak z tohoto časového úseku stojí zranění Dana Markanoviče, který si zlomil malíček na pravé noze, přesto však zápas hrdině a kvalitně dohrál!Přejeme brzké uzdravení.
Celkově se toho v první půli moc nestalo, Braničtí stříleli spíše zpoza vápna, ale nic, co by utkvělo v paměti(uznávám, že článek píšu se značným zpožděním). Stodůlecké Béčko si vypracovalo šance dvě, jedna však byla zkažena slabým zpracováním Nešpora, druhá ukopnutím Bartáka.
Do druhé půle se tak šlo za stavu 0:0. Ta již nabídla mnohem zajímavější průběh.
Hned ve 47. minutě přišla krásná kombinace Stodůlek. Růžička nahrál na půli Nešporovi, který byl při zpracování zkosen, ale Růžička si vzal míč zpět a pokračoval v útoku nahrávkou do křídla na Týbla. Ten rychle zatáhl míč až k vápnu, nahrál na střed zpět Růžičkovi, který potáhl míč do vápna,přesně našel před brankou Škráška a ten uklidil míč do prazdné brány. Braník tak prohrával 0:1 a v tlaku přitvrdil. Odraz celé druhé půle byl pak takový, že Braník držel míč a těžil z toho nebezpečnými kombinacemi a střelami zpoza vápna. Stodůlky zas sázeli na brejky, ve kterých byly taky velmi nebezpeční. Druhý gól pak přišel v 75. minutě, kdy Fása nádherně zahraným rohem našel nehlídaného Růžičku a ten (světe div se)hlavou parádně zakončil. 0:2 Už,už  to vypadalo,že by jsme si mohli odvézt 3 body.Braník ale ještě nabral na obrátkách a hned z následného útoku v 77. minutě snížil z přímého kopu, kdy osamocený Zelenka na zadní tyči zakončil ve skluzu.1:2 Stodůlkám pak již docházely síly, i díky předchozímu zápasu a bylo to znát i na hře. Jediný, komu síly nedocházely tak byl Vilda, který odehrál celých 180. minut a pak si šel snad ještě zaběhnout maraton. Borec! Braník tak nakonec dokázal v 89. minutě srovnat, kdy několikrát odražený míč se takovou hatmatilkou nakonec dostal do brány. Oba týmy si tak odvážejí bod, který je nejspíše spravedlivý, pro nás však po průběhu trošku smutný.

Sestava:Machej-Merta,Markanovič,Jovič,Voráček(52.Jindra)-Týbl-Růžička,Barták,Škrášek(64.Čermák),Fassinger-Nešpor

Náhradníci: Alshinbaev,Thon

Branky:Škrášek,Růžička