Tělovýchovná jednota PRAGA 2 : 5 Muži B

V odloženém utkání se na Den české státnosti utkalo B mužstvo Stodůlek s týmem z Vysočan, TJ Praga. Stodůlecké béčko se tentokrát nepotýkalo s personální krizí a mohlo si i vybírat z borců A týmu. Nakonec nás posílili Machej, Klouda a bratr našeho bývalého kapitána, Nešpor starší. Jelikož se uráčil přijít i těžko sehnatelný střelec Růžička, vypadalo to, že je vše na cestě k dobrému výsledku. A Tak se i stalo.

Hned od úvodu utkání jsme převzali iniciativu a přehrávali Pragu. Po centru Nešpora se v první gólové šanci zatím jen zastřeloval do břevna Růža. Na tuto šanci domácí odpověděli breakem, střela po centru šla však nad. V 16. minutě Růža šikovně přečetl zaváhání stopera Pragy po výkopu Machyho, zpracoval balón a šel sám na brankáře. Na těžkém terénu vybombil neskutečnou šibenici a vsítil tak výstavní gól. Očekávanou pochvalu od spoluhráčů ovšem nesklidil. Než totiž míč dopadl za brankovou čáru, odrazil se od tyčky a chvíli to vypadalo, že v síti neskončí. Mohli jsme tak na hřišti zaznamenat 11 mini infarktů. Nakonec však vše dopadlo dobře a dostali jsme se do vedení. 0:1.

O 5.minut později vyzval Klouda Růžičku k sprinterskému souboji s gólmanem a ten ve skluzu s přehledem přehodil gólmana a bylo to 0:2.

Trendu z Eura, pouštění tvrdé hry, se bohužel v tomto utkání rozhodčí nedržel a ve 28. minutě pískl domácím, z našeho pohledu přísnou, penaltu. Tu domácí proměnili, 1:2.

Skóre se pak již v prvním dějství neměnilo. Kromě Nešporova zakončení zpoza vápna se ještě k několika slibným šancím dostal Růža, ale potentní ani jeden nebyl (tímto se Růža omlouvá Jáchymovi, který mu to dvakrát velmi slibně naservíroval na hlavu před bránu).

Do druhého dějství jsme opět naskočili lépe my. Po rohovém kopu Fásy, který gólman domácích podběhl, si dobře našel míč Klouda. Hlavou přehodil všechny hráče stojící mezi ním a bránou a dostali jsme se opět do dvoubrankového vedení. 50.min. 1:3

Domácí však brzo zareagovali a v 61.min. z narychlo rozehraného rohového kopu snížili na 2:3.

Za tohoto stavu se nám nedařila kombinace a domácí nás zmáčkli. Ze špatného rozpoložení nás vysvobodil opět Růžička, po nákopu Vargy. Růža si nákop zpracoval a prchal směrem k soupeřově brance. Doběhl až do vápna, kde si položil křižujícího obránce a tentokrát zakončil po zemi k tyči, 70. min. 2:4. Po tomto gólu jsme již hru uklidnili a měli zápas opět pod kontrolou.

Dále se dobrou střelou z otočky prezentoval střídající Luka, střela šla však vedle. Skóre se měnilo ještě jednou a hádejte kdo stanovil konečný výsledek. Stodůlecký bombarďák Růža dostal od Nešpora zpětnou přihrávku na malé vápno, nechal proletět obránce snažíce se blokovat střelu, a tváří v tvář gólmanovi mu nedal šanci, 86.min.2:5.

Stodůlky tak předvedli kvalitní výkon a nedali soupeři, který se po tomto zápase mohl vyškrábat na druhé místo, převelkou šanci jakkoli bodovat. Přestože v zápise to vypadá na Růžovu „one man show“, pochválit se musí celý tým, který měl většinu zápasu vše plně pod kontrolou.

Sestava: Machej - Varga, Jovič, Mlch, Fassinger - Thon, Nešpor M, Markanović (71.Trifunovič) - Klouda - Růžička

Připraveni: Laštovka, Hábl L.

Branky: 4x Růžička, Klouda

Místo konání Sokolovská 986/304a , 19003 Praha 9 - Vysočany