Muži B 1 : 1 Tělovýchovná jednota SOKOL BENICE

Na stodůlecký pažit přijeli hráči z Benic, kteří se v té době vyhřívali na 2. místě s druhým nejlepším útokem. Náš poslední zápas se musel odložit z důvodu lokální přeháňky, která nacucala hřiště tak, že nebylo způsobilé pro hraní. Tudíž se naši borci na tento zápas moc těšili.

Zpátky ale k zápasu s Benicemi, kde hraje bývalý hokejista Tomáš Vlasák, který i ve 46 letech stále běhá po zeleném pažitu. Zápas jsme měli od začátku v naší režii a mohli jsme v úvodu klidně vést 3:0. Bohužel naše šance jsme dokázali jenom spálit. Tu největší měl Škrášek, který ze 2 metrů dokázal přestřelit prázdnou bránu i místní kostel. Soupeř se k naší bránce dostal až ve 36. minutě, kdy do vápna přišel centr na hostujícího útočníka, kterého naši stopeři nedokázali ubránit a faulovali ho. Byl to takový faul nefaul, rozhodčí se však rozhodl písknout penaltu. Tu s přehledem proměnil k tyči Tomáš Vlasák a prohrávali jsme rázem ve 37. minutě 1:0.

Naštěstí jsme dokázali rychle odpovědět v minutě 40., kdy po kombinaci na pravé straně se k mičí dostal Zyta, který nekompromisní pumelicí lehce z úhlu nedal brankáři šanci, 1:1. Do konce první půle se již nic důležitého nestalo a poločas tudíž skončil 1:1.

Druhý poločas bohužel nenabídnul moc fotbalových momentů, kdy Benice urputně bránili na svojí půlce a útočili maximálně ve 2 hráčích. Rozruch přišel v 80. minutě, kdy Karaslai obdržel za faul žlutou kartu a poté za svoje vulgarismy obdržel i kartu červenou a zbytečně oslabil náš tým. Šancí bylo jako šafránů a tudíž za zmínku stojí až akce z 90. minuty. Dlouhý nákop Šalandy prodloužil Klouda, poté se míč po ose Škrášek - Blahoňovský - Trifunovič dostal zpět k Blahoňovskému, který poslal přízemní centr na Mervarta. Už to vypadalo, že 3 body zůstanou doma, jenomže Mervart trefil ve vyložené šanci tyč.

Zápas skončil nezaslouženou remízou, jenomže naše tristní zakončení nám neumožnilo si zařvat po zápase vítězný pokřik.

Sestava: Šalanda - Markanovič (54. Trifunovič), Mlch, Jovič, Fassinger - Bašista (80. Blahoňovský), Jelínek, Karaslai, Škrášek, Zyta (46. Mervart) - Klouda