Mezinárodní Svaz Mládeže 3 : 0 Muži B

Mezinárodní Svaz Mládeže (dále MSM) byl pro nás až do sobotního zápasu dosud neznámým mužstvem. Na základě dosavadních výsledků MSM jsme se připravili na ofenzivní pojetí hry našeho soupeře a rozhodli se, že do zápasu nesmíme vstoupit ustrašeně. Od první minuty se hrál fotbal s vysokým nasazením a množstvím sprinterských soubojů. Dobrý úvod zápasu mohli stodůlečtí potvrdit gólem hned v první pětiminutovce, kdy se na pravé straně uvolnil Růžička a centrem našel na hranici penalty Nešpora, na jehož parádní rybičku však gólman domácích dosáhl. V dalších minutách zahrozil tým MSM, když se akcí nejprve po pravé straně a za okamžik stejně rozehranou akcí i po levé straně dostali rychlonozí útočníci za naší obranu. V obou případech se podařilo bránícím hráčům situaci zachránit a v dalším průběhu prvního poločasu již byly podobné pokusy o průnik úspěšně zastavovány v zárodku. Velkou měrou k tomu přispěl i výborně vybíhající brankář Machej. Ve 25. minutě měl gól na svých kopačkách s chutí hrající Růžička, který se uvolnil po pravé straně a natlačil se do zakončení, ale brankář jeho střelu z blízkosti vyrazil a ani jeho dorážka v brance neskončila. Střeleckou smůlu se pokusil ještě o chvíli později protrhnout Kotrč hlavičkou ze standartní situace, rovněž však neúspěšně. Stokrát omílané rčení ,,Nedáš, dostaneš” se bohužel naplnilo na konci prvního poločasu. V 39. minutě zahrávaly Stodůlky standartní situaci, kterou soupeř odvrátil a proměnil ve svůj smrtící protiútok, když se nešťastným odrazem míče po levé straně uvolnil útočník MSM a naservíroval míč na úroveň penalty Khrolenkovi, který zblízka Macheje se štěstím prostřelil. Obdržený gól stodůlecké psychicky srazil a poločas se dohrával před jejich brankou. Ve 42. minutě se Khrolenok bohužel prosadil znovu, tentokrát hezkou střelou přes obránce z větší vzdálenosti. První poločas skončil pro Stodůlky krutým výsledkem 2:0.

V druhém poločase se nepodařilo navázat na výkon z poločasu prvního a tým MSM převzal iniciativu. Je na místě uznat, že hráči soupeře jsou ve velmi dobré fyzické kondici a daří se jim natrénovaná kombinační hra. Kaňkou na jejich výkonu je však velké množství nečistých zákroků, ke kterým hráči systematicky sahají ihned po ztrátě míče. Druhý poločas se odehrával dlouhou dobu bez vyložených šancí. Soupeř měl více ze hry a stodůlecký Sokol byl pod tlakem. V 78. minutě se na pravé straně uvolnil Bessonov, individuální akcí se dostal až před naší branku a uzavřel tak gólový účet zápasu na 3:0.

Sestava:Machej-Hain(70.Jovič),Kotrč,Švestka,Fassinger-Růžička,Barták,Nešpor,Voráček-Derda(46.Merta),Vlček(67.Trifunovič)