Sportovní klub Střešovice 1911 2 : 1 Muži B

První zápas sezóny jsme zahájili ve velmi oslabené a improvizované sestavě, kdy se omluvilo hned 13 hráčů (především z důvodu dovolených a nedoléčených zranění). Hráči z A-týmu,kteří by zvládli dvě utkání ve dvou dnech,bohužel měli už domluvený jiný program. A tak musel managment B-týmu vynaložit neobyčejné úsilý,aby dal dohromady aspoň jedenáctku nějakých hráčů. Střešovice pro nás navíc připravily změnu povrchu hřiště. Původně jsme měli hrát na menším umělém povrchu, ale nakonec se zápas odehrál na trávě.

Do zápasu jsme nastoupili bez respektu a během prvních několika minut jsme získali dva rohy. Naše hra po křídlech na soupeře platila a ten se uchyloval k nedovoleným zákrokům,které bohužel hlavní rozhodčí ponechal většinou bez povšimnutí. Tlak soupeře se zvětšil až po naší hrubé chybě obrany ve 14 minutě. Při „ťukecu alá Barcelona“ našich stoperů v pokutovém území,to nemohlo skončit jinak než brankou pro soupeře 1:0!!!

Ve 26min. padnul druhý gól. Po neodpískané ruce soupeře následoval závar před naší brankou a z nepřehledné skrumáže osamocený útočník přeloboval brankáře 2:0!!! Naši hoši nicméně nic nevzdávali a rychlou kombinační hrou ještě několikrát ohrozili soupeřovu branku, ale vytěžili pouze roh.

Do druhé půle jsme vystřídali fyzicky vyčerpaného nováčka v týmu Ondru Musila,který byl z florbalu zvyklý na pravidelné střídání a tento zápas byl pro něho fotbalovou premiérou. Střídaly i Štřešovice. Jejich hra snad i díky uspokojení ze skóre trochu polevila a my jsme naopak výkon zlepšili a byli po většinu druhé půle lepším týmem. Kombinační hrou a častější střelbou jsme několikrát ohrozili jejich branku. V 75.min. mohl změnit skore Václav Švestka,kdy po centru Lukáše Fassingera, hlavou těsně minul. V 80 minutě jsme vykřesali jiskřičku naděje na nějaké body. Po průniku po pravé straně přišla přihrávka od Petra Týbla na Jakuba Nešpora, který střelou z vápna uklidil míč do sítě 2:1.V posledních minutách jsme si šli pro bod,šance byly,ale ani ta největší,kterou měl Barták v 90.min.kdy jeho dělovka z hranice šestnáctky olízla břevno,brankou neskončila.

Před zápasem to vypadalo na pěkný průs…..,ale nakonec si všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru,nasazení a snahu mužstva porvat se o co nejlepší výsledek a hlavně neudělat Stodůlkám ostudu nějakým brankovým přídělem.

Sestava: Machej David - Zyta Tomáš, Merta Vilém, Rezek Milan, Matoušek Martin - Týbl Petr, Barták František, Nešpor Jakub (K), Fassinger Lukáš - Musil Ondřej (46.Surmaj David (Altman), Švestka Václav

Branka: Nešpor