Tělovýchovná jednota A. F. K. S L I V E N E C 3 : 4 Muži A

Druhé mistrovské utkání v sezoně jsme sehráli na hřišti ve Slivenci na hezké trávě a příjemné teplotě.

Do zápasu jsme šli s touhou bodovat. My jsme minulý zápas hloupě prohráli na Zbraslavi a domácí Slivenec ztratil minulý týden doma body se Střešovicemi a bylo jasné, že podruhé za sebou doma body ztratit nebude chtít.

Od počátku zápasu jsme byli lepší a aktivnější. Naši převahu jsme zúročili pouze jednou, když na dlouhý výkop Martina Laciny vysprintoval Michal Klouda, u míče byl první a míč uklidil do sítě. I nadále jsme byli lepším mužstvem, ale skóre navýšit se nám do poločasu již nepodařilo.

O poločase jsme si vysvětlili přeskupení řad, řekli o chybách, kterých se dopouštíme a popřáli si hodně štěstí do poločasu druhého.

I druhý poločas se vyvíjel v naší režii, zvláště když po necelé hodině hry si na centr Lukáše Kratochvíla vyskočil nejvýše Michal Klouda
a my vedli 2:0. Po této uklidňující brance jsme šli dvakrát z brejku sami na brankáře domácích, ale jednou mimo a podruhé do gólmana mířily naše střely. Nedáš, budeš litovat!! Přišel desetiminutový výkonostní zkrat našeho mužstva a rázem nebylo vyrovnáno,
naopak domácí již vedli 3:2. Poprvé jsme promadli na naší pravé straně, podruhé taktéž a ve snaze zachránit, zavěsil Honza Chlad
do vlastní sítě a desetimunutovku završila penalta, kterou domácí zužitkovali a my jsme byli rázem za blbce. Naštěstí se hraje minimálně devadesát minut.

Nyní zase musíme naše hráče pochválit, že nesložili zbraně a ještě v sobě vydolovali zbytky sil, ve snaze alespoň vyrovnat.
To se podařilo Lukášovi Kratochvílovi, který střelou zpoza vápna vymetl roh domácí branky a bylo vyrovnáno. Domácí hráči se snažili strhnout vítězství na svoji stranu. Naštěstí chyba v obranné součinnosti domácích, Lukáš prostrčil do uličky míč Filipovi
Škarkovi a ten střelou podél brankáře domácího mužstva otočil skóre v náš prospěch.
Do konce zápasu jsme již stav udrželi i za cenu taktických střídání, abychom domácí nepustili do závěrečného tlaku.

Závěr je, že vezeme do Stodůlek zasloužené tři body, i když to stálo hodně sil a strašně moc nervů.

Blbých a zbytečných deset minut výpadku, mohlo zhatit dobrý výkon mužstva po většinu zápasu.

Nyní nás čeká třetí zápas venku, na hriště Libuše, kde proti místnímu mužstvu nastoupíme v sobotu 24. srpna od 10,15 hodin.

Sestava:
Machej David - Voráček Lukáš, Lacina Martin, Chlad Jan, Fassinger Lukáš - Kratochvíl Lukáš,
Musil Petr, Ortman Matyáš, Zyta Tomáš (90. minuta Čarnogurský Štefan) - Klouda Michal,
Alshinbaev Timur ( 79. minuta Škarka Filip, 90. minuta Růžička Jiří)

Branky:
19. minuta Klouda Michal as. Lacina Martin 0 : 1
59. minuta Klouda Michal as. Kratochvíl Lukáš 0 : 2
71. minuta Havelka Jaroslav 1 : 2
75. minuta Chlad Jan vlastní 2 : 2
81. minuta Vyhnal Filip 3 : 2
85. minuta Kratochvíl Lukáš as. Škrášek Filip 3 : 3
88. minuta Škrášek Filip as Kratochvíl Lukáš 3 : 4

žlutá karta: Lacina Martin, Musil Petr

Povrch: tráva
Hřiště: Slivenec