Muži B 0 : 4 Tělovýchovná jednota SOKOL PÍSNICE

V dalším kole přivítala rezerva Stodůlek na rozpálené UMT na Motorletu tým z Písnice. Písnice byla před tímto kolem poslední a měla nelichotivé skóre 4:15, Stodůlky se sešly v solidní sestavě a chtěly poprvé v sezóně naplno bodovat.
V první půli se hrál vyrovnaný zápas, Stodůlky měly častěji míč na svých kopačkách a snažily se ohrozit branku soupeře postupným útokem, zatímco Písnice se spoléhala na protiútoky hlavně v situacích, kdy domácí propadli ve středu hřiště. První střelu na bránu měla Písnice v 15. minutě, Machej ale střelu z hranice vápna v pohodě kryl. Pak přišly velké šance domácích, nejprve postupoval Kolář ve 20. minutě sám na brankáře, místo střely však zvolil zasekávačku a nedostal se tak ani ke střele. Pak po pěkné kombinaci na pravé straně pronikl do vápna hostů Růžička, dával míc pod sebe na Frantu Bartáka, ten však ve velké šanci vystřelil jen doprostřed. Velké varování pro Béčko přinesl závěr poločasu, kdy po míči za obranu z pravé strany postupoval sám na brankáře Macheje hráč hostů, volil však ještě přihrávku na spoluhráče, který zakončoval do prázdné branky, ale naštěstí pro domácí byl v ofsajdové pozici, takže branka nemohla platit.
Druhá půle byla ze strany domácích blamáž. Písnice vstoupila do druhého poločasu hladovější a s větší vůlí po vítězství a zasadila domácím tři smrtící direkty během první čtvrthodinky druhého dějství.
Nejprve se ve 49. minutě po standardní situace, po faulu na hranici velkého vápna, prosadil hlavou Trikal - 0:1!
V 55. minutě si hostující celek vypracoval rohový kop, domácí hráči si alibisticky hlídali své hráče a nezajímali se o nic jiného, takže hráč Paluska uklízel propadlý míč do prázdné brány nikým nehlídán 0:2!
Těžkou patnáctiminutovku domácích pak završil samostatný nájezd dvou hráčů hostů na nebohého Macheje, kteří využili špatného postavení domácí obrany a situaci s přehledem využili, kdy do prázdné branky vsítil gól Kaifer – 0:3!
Domácí se snažili s výsledkem něco udělat a korigovat skóre, ale žádná nadějná situace neskončila brankou v síti hostujícího celku. V rozhodujících chvílích rezerva nevolila optimální řečení situací, takže když bylo nutné vystřelit, přišla klička nebo nahrávka, případně když bylo lepší nahrát, přišla unáhlená střela.
Zmar domácích a bídný výkon obrany pak završila 88. minuta, kdy dlouhý výkop brankáře Písnice nepochopitelně propadl za obranu, kde si ho našel hráč hostů Trikal a z velkého vápna přeloboval Macheje 0:4!
Tímto výsledkem se rezerva Stodůlek přihlásila do tuhého boje o záchranu, protože slabších soupeřů než Písnice tato soutěž už moc nemá.
Dále je nutno podotknout, že obranná hra je dána součinností celého týmu a nelze vinit jen obránce. Asi šestkrát se během zápasu stalo, že propadl střed a hráč hostů číslo 8 postupoval ze své poloviny sám a neatakován dobrých 25 metrů a měl tak dost času na finální řešení situace, což je pro obranu hodně složité bránit.

Sestava:Machej-Matoušek,Švestka,Kotrč,Fassinger-Týbl,Barták(68.Franěk),Nešpor,Jindra(56.Čarnogurský)-Kolář(56.Trifunovič),Růžička