Sportovní klub Střešovice 1911 1 : 0 Muži A

V sobotu 5. 10. 2019 naše A-mužstvo zajíždělo na půdu Střešovic, které před utkáním okupovaly druhé, třetí místo na špici naší tabulky. Vzhledem k sérii našich proher a pozici v tabulce jsme doufali alespoň v bod. Do utkání jsme proto zvolili defenzivnější taktiku s cílem zabránit rychlým výpadům soupeře. Do obrany se přesunul z ofenzivnějších pozic také David Světlík a na beku se objevil navrátilec Jan Chlad.

Nové složení defenzivní linie v kombinaci se stanovenou taktikou se projevilo na naší obranné hře a celkovém výkonu, který byl v tomto utkání zodpovědný a precizní. Soupeře jsme pouštěli během prvního i druhého poločasu do šancí spíše sporadicky a výhradně buď po prohraném hlavičkovém souboji s dvěma vysokými a narostlými útočníky, a nebo po standardních situacích, zejména rozích. Soupeř měl během první půle o něco více míč na svých kopačkách, ale my hrozili alespoň z rohů, event. rychlých protiútoků. Po jednom z rohů se objevil Honza Roubal na malém vápně osamocen. Svou hlavu, pověstnou nejen intelektem, však nenastavil vhodným způsobem tak, aby se míč odrazil až za brankovou čáru soupeře. Střelecky zpoza vápna to pak neúspěšně zkoušeli Michal Klouda a Lukáš Kratochvíl. Ten byl, bohužel, v tomto utkání lehce zdravotně indisponován. Zvědavým fanouškům pak ve VIP zóně sdělí průběh své nemoci a některé barvité detaily, kterých se zatím v referátu před utkáním dostalo pouze jeho spoluhráčům. Z naší pravé strany se pak do vápna několikrát tlačil českostředoasijský expres Timur Alshinbaev. Taktéž bez výsledného úspěchu. Do šaten se tak šlo se smírným výsledkem 0:0.

Během druhého poločasu jsme byli o něco aktivnější než soupeř. Drželi jsme většinu poločasu míč více na našich kopačkách. Aktivnější v tomto poločase byla naše pravá strana, kde se přes Lukáše Kratochvíla v kombinaci s dalšími hráči dařilo procházet k vápnu soupeře. Zároveň se nám dařilo kvalitně provádět napadání soupeře již na jeho polovině, takže jsme v desáté minutě druhé půle po jednom odraženém míči šli sami na bránu díky Matyášovi Ortmannovi. Ten vybojoval míč, avšak bohužel pro nás mu v rozhodující chvíli v tísnění brankářem odskočil tak, že jej nebylo možné optimálně trefit. V následujících minutách jsme si pak vytvořili řadu rohových a standardních situaci. Střešovice se v těchto chvílích bály o výsledek. Bohužel pro nás jsme polovinu rohů kopli přetaženě. Jeden kvalitně zahraný skončil málem brankou po Michalové hlavičce z malého vápna. Dobře zahranou standardní situaci, přímý volný kop, Lukášem Kratochvílem pak nedokázal ve vyložené šanci usměrnit za záda domácího gólmana ani Petr Musil. Druhý, velmi dobře zahraný roh Matyášem pak paradoxně nevedl k vsítění naší branky, ale branky soupeře. Soupeř se štěstím odehrál míč, poslal do lajny dlouhý pas a díky našemu nedůrazu přešel dva naše bránící hráče a v samostatném nájezdu se útočník soupeře nemýlil. Psala se 67. minuta. V závěrečných minutách nám nepomohlo ani přeskupení sestavy a vyslání Martina Laciny na hrot.

Z hřiště jsme tedy odcházeli plni zklamání a s nabytou zkušeností, že někdy k neúspěchu stačí jen minimální počet individuálních taktických chyb. Zde to bylo nepřerušení rychlého brejku soupeře. Samozřejmě platí, že nelze vyhrát bez vstřelené branky a produktivita není dlouhodobě zrovna naší silnou stránkou.

V sobotu 12. 10. 2019 odjíždíme na nepříjemnou půdu v této sezóně dobře hrajících Nebušic, kde se náš současný marasmus snad už dále prohlubovat nebude.