Hodnocení sezóny mládeže 22/23

Hodnocení sezóny mládeže 22/23

Fotbalová sezóna 2022/2023 je už u konce a nám tedy nezbývá nic jiného, než ji celou zhodnotit. Mládežnický fotbal zažil páradní sezónu, kterou provázelo plno skvělých uspěchů a mnoho nezapomenutelných fotbalových zážitků. Naší milou povinností je poděkovat všem hráčům, kteří s velkým nadšením a zápalem chodili do každého tréninku a zápasu. Všem trenérům, kteří se poctivě věnovali svým svěřencům a odvedli skvělou práci pro klub. A v neposlední řadě také všem rodičům, příbuzným, kamarádům, prostě všem fanouškům stodůleckého fotbalu, kteří nás celý rok nepřetržitě podporovali. Nová sezóna už klepe na dveře, ale ještě před ní Vám přejeme krásný letní čas plný zaslouženého volna a odpočinku! Děkujeme, že jste s námi.

Jěště před záčatkem nové sezóny si můžete přečíst, jak dopadla ta letošní. Přečtěte si, jak se umístily jednotlivé mladežnické týmy a jak sezónu hodnotí jednotliví třenéři. Ve spodní části se můžete podívat i na pár fotek stodůleckých fotbalistů.

STARŠÍ DOROST - U19

Pořadí v tabulce: 1.místo Tabulka U19

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Tým staršího dorostu měl před sezónou jasný cíl. Hrát o přední příčky tabulky a porvat se o postup do přeboru. Po podzimní části se U19 umístila na první příčce s náskokem tří bodů na druhou ČAFku, se kterou se kluci přetahovali o postup do přeboru. Dobře jsme věděli, jak je tým ze Spořilova kvalitní. V zimní přípravě jsme odehráli několik kvalitních přátelských utkání a snažili se dobře připravit na jaro. Bohužel hned v druhém jarním utkání jsme nedokázali vyzrát na tým z Kolovrat. Prohra 2:5 nám ztratila bodový náskok, a tak jsme se dostali v průběžné tabulce na stejný počet bodů jako ČAFC. Stále jsme ale věděli, že všechno máme ve svých rukou. Od prohry se výrazně zlepšil přístup kluků, kteří si uvědomili, že postup se neuhraje sám a že pro to něco musí udělat. Šli jsme zápas od zápasu s cílem dobře se připravit na vzájemné klání s ČAFkou. Kolo před tímto kritickým utkáním nám pomohl Junior, který dokázal překvapit ČAFku a porazil ji 3:2. Náskok tří bodů byl tak zpět. Vzájemné utkání s ČAFC dopadlo remízou 2:2. Velmi těžké utkání, kde se projevil skvělý týmový duch a schopnost bojovat v zápase i za nepříznivého stavu. Poslední zápas soutěže jsme odehráli s Uhříněvsí. Stačil nám bod k vytouženému postupu. Utkání jsme měli pod kontrolou a jistě zvítězili 2:1 a mohli tak slavit postup do nejvyšší pražské soutěže. Velmi dobrá sezóna s krásným závěrem v podobě postupu. Tým byl od začátku soutěže dobře nastaven a šel si za svým cílem. Velmi důležité bylo, jak jsme zareagovali po jarní prohře. Hodili jsme to za hlavu, ponaučili se a makali ještě o kousek více. Příští sezónu se můžeme těšit na spoustu kvalitních utkání v pražském přeboru, které pořádně prověří naši kvalitu. Díky kluci za skvělou sezónu.

MLADŠÍ DOROST - U17

Pořadí v tabulce: 6.místo Tabulka U17

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Premiérový rok mladšího dorostu v přeboru můžeme hodnotit jako vydařený, co do umístění, tak i předvedené hry. Výsledky mohly být i lepší, ale již před začátkem sezóny jsme věděli, že tým složený z ročníku 07/06 bude rozdělený do dvou tréninkových skupin a část bude doplňovat starší dorost. Dalo se tak předpokládat, že souhra v zápasech nemusí být vždy ideální, nicméně kluci prokázali ve většině zápasů herní inteligenci, nasazení, bojovnost a charakter, který týmu opravdu nechyběl. Bohužel jsme ale také zbytečně poztráceli 11 bodů a to v zápasech, které jsme na podzim zvládali přesvědčivě vyhrávat. Nakonec ztráceli i jiní a tak se nám podařilo splnit cíl, být v první sezóně přeboru do 6.místa. Pokud se nám trenérům podaří udržet maximum hráčů v tréninku, poctivě vše odpracovat, můžeme se těšit v příští sezoně na podobné výsledky.

STARŠÍ ŽÁCI - U15

Pořadí v tabulce: 1.místo Tabulka U15

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Tým Stodůlek U15 byl tuto sezónu nováčkem Pražského přeboru a tak jsme si před sezónou říkali, že bychom chtěli hrát v klidném středu tabulky, bez starostí o záchranu. Dlouhodobým cílem výchovy mládeže na Stodůlkách je vštěpovat hráčům a hráčkám konstruktivní pojetí hry založené na týmovém výkonu a kombinační hře. Tento cíl byl tedy i pro nás zásadní. Zde vidím pořád hodně prostoru ke zlepšování. V některých zápasech se nám ne vždy dařilo přenášet do hry to, co jsme si vysvětlovali a nacvičovali v trénincích. Musím říct, že mě velmi příjemně překvapila vysoká úroveň Pražského přeboru. Pro naše hráče bylo velmi prospěšné a rozvíjející, že mohli sehrát tolik kvalitních a těžkých zápasů. Pozitivní pro nás bylo, že jsme se v zápasech mohli opřít o kvalitní kolektivní výkon navíc podpořený výbornými individuálními výkony. Pro trenéry je vždy radost když se v týmu vyprofilují výrazní tahouni, kteří jsou schopni vzít odpovědnost na sebe a dokážou těžké zápasy rozhodnout v náš prospěch. Myslím, že v týmu Stodůlek bylo takovýchto tahounů nejvíce a to nakonec rozhodlo o našem úspěchu. Dále musím ocenit skvělý přístup naprosté většiny hráčů ve starších žácích, kteří se rozhodli přijmout náročnost tréninků a opravdu na sobě tvrdě pracovali. Je pak radost takový tým trénovat. Poděkování patří i celému trenérskému týmu U15 a U14 za jejich nadšení pro trénování a poctivou práci, kterou všichni odvedli. To, že jsme nakonec Pražský přebor vyhráli, samozřejmě předčilo všechna naše očekávání a je takovou pověstnou třešničkou na dortu. Ještě jednou všem děkuji za krásnou sezónu 2022/2023 a přeji všem hodně zdraví a sportovních úspěchů do dalších sezón ať už v dresu Stodůlek nebo v dresech jiných.

STARŠÍ ŽÁCI - U15 "B"

Pořadí v tabulce: 7.místo Tabulka U15 "B"

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: U15 "B" vstupovala do sezóny s cílem udržet soutěž pro naše následovníky - ročník 2010.
Soutež jsme hráli s většinou hráčů z ročníku 2009, doplněnou o 3 až 6 hráčů z ročníku 2008. Tedy pro většinu kluků (ročník 2009) to byla i první sezóna na velkém hřišti. Naše soutěž byla opravdu težká a po podzimu jsme byli se ziskem 8 bodu na sestupovém předposledním místě. Na podzim se nám nedařilo hrát fotbal, který jsme chtěli hrát. A prohráli jsme i pár zápasů, kde jsem byli herně lepší. Jarní část sezóny se nám vydařila nad očekávání a se ziskem 19 bodů jsme se dostali až na konečné 7.místo. Za zmínku stojí výhra 8:0 nad stejně starým Motorletem nebo zavěrečná remíza 3:3 s Meteorem, který hral o postup do Přeboru. Na jaře se nám dařilo více kombinovat, držet míč a i obranná hra v bloku měla lepší parametry, než na podzim. Trenéři mají velice pozitivní dojem z mužstva, jeho vykonnostního posunu i chutí jednotlivých hráčů na sobě individuálně pracovat. Kluci, ať vám to vydrží i v následujících sezónách. Jste fungující tým a budete ještě lepší. Díky za nezapomenutelné zážitky. Trenéři Martin a Michal.

MLADŠÍ ŽÁCI - U13

Pořadí v tabulce: 10.místo Tabulka U13

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Po vydařeném podzimu a slušném zisku bodů jsme se těšili na jarní část. Bohužel před prvním zápasem se zranil na dlouhou dobu hlavní trenér Pavel a během následujících 2 zápasů se nám zranili do konce sezóny brankáři Vosyka a Kozdera. Bohužel tyto události nás trošku poznamenali a následovala prohra za prohrou. Dělali jsme spoustu chyb, které soupeř s lehkostí proměňoval a sami jsme měli problém se zakončením. Každý zápas byl dle stejného scénáře. Nakonec jsme se dostali do situace, kdy nám šlo v posledním zápase o holé bytí v přeboru. Nejtěžší psychický test jsme zvládli a musíme poslat spoustu díků na Julisku. Celkově se nám jarní část hodnotí těžce, protože zisk pouhých 6 bodů je oproti podzimu velmi slabý. Stále jsme se ale snažili o kombinační fotbal za každého výsledku, ale naše hrubé chyby nás srážely k zemi. Nakonec vůle a odhodlání v posledním zápase nám přinesly záchranu přeboru pro další ročníky. Poslední Pavlův zápas s ročníkem 2010 nakonec dopadl dobře a po 5 letech se s nimi loučí. Velké díky patří Rosťovi, který zvládl velkou část jara bez Pavla.

MLADŠÍ ŽÁCI - U13 "B"

Pořadí v tabulce: 7.místo Tabulka U13 "B"

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Soutěž byla ovlivněna skutečností, že celá řada týmů má i svá "Ačková" mužstva a bylo tak vždy otázkou, jaká "kvailta" v daném utkání nastoupí. Kostru týmu tvořili převážně mladší hráči roč. 2011 doplnění ročníkem 2010. V průběhu soutěže jsme sehráli několik velmi slušných povedených utkání, ale nevyhnuli jsme se však ani menším výkyvům. Celkově jsme však získali slušných 29 bodů, což nám stačilo na velmi solidní 7. místo v celé soutěži. Pro většinu kluků, kteří budou hrát příští rok přebor mladších žáků, to byla velmi dobrá průprava.

MLADŠÍ ŽÁCI - U13 "C"

Pořadí v tabulce: 12.místo Tabulka U13 "C"

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Na podzim jsme nasbírali nějaké ty body, ale fotbal se hrál urputný a moc fotbalové krásy nepřinášel. Cílem "C", bylo především zapojení co nejvíce hráčů z týmu, popřípadě rozehrávat hráče z "A" a "B". V zimním turnaji jsme si také nevedli špatně. V jarní části jsme měli v plánu navázat na podzim s bojovností a přidat kombinaci. To se nám v některých zápasech i povedlo, bohužel to, co nás brzdilo byla kvalita v zakončení, kdy soupeři jasně ovládli tuto disciplínu. Hráčům ročníku 2010 bych chtěl popřát úspěšný vstup do SŽ.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA - U11                                                                                                                                                                         

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Hlavním cílem nebyly výsledky, nýbrž herní obraz a způsob hry jednotlivců a celého týmu, zároveň jsme se snažili hráče rozvíjet i osobnostně (nastavení "hlavy"). Každý hráč naší snahu využil jinak (jeden více a druhý méně). Jako mnohem náročnější se ukázalo s kluky pracovat po osobnostní stránce a nezbývá nám než se i v tomto směru dále hráčům věnovat. Po stránce herní jsme již v jarní části zkoušeli i větší hřiště v rozestavení 7+1. Do těchto zápasů jsme většinou nominovali hráče, kteří jsou technicky, takticky a kondičně na takové úrovni, aby byl pro ně zápas přínosem. Ostatní hráči hráli zápasy ještě klasicky 5+1, kde byl prostor pro jejich zlepšení efektivnější. V některých případech totiž nemá cenu s posunem na větší hřiště spěchat. Pozitivně lze hodnotit, že se nám podařilo přenést některé nové individuální i týmové dovednosti z tréninku do zápasového prostředí. Proto věříme, že hráči samotní, rodiče a naši fanoušci posun u kluků zaznamenali a jsme dobře připraveni na posun do mladších žáků. 

STARŠÍ PŘÍPRAVKA - U10

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Na začátku sezóny jsme se snažili hrát vyrovnané partie s omlazeným týmem pro tuto kategorii. Některé zápasy byly dobrým náznakem, že týmová hra se vyplácí i když na výsledcích se to ukázalo až k závěru podzimu. Po personálních změnách v hráčském kádru a na postu hlavního trenéra nám na jaře ze začátku vázla spolupráce mezi hráči, ale po zapracování nových prvků a větší sehraností i na tréninku, se progres ukázal i v soutěžních zápasech. To nám přineslo několik povedených utkání s vítězným koncem. S heslem "tým je víc než jednotlivec" se pokusíme i v další sezóně stavět týmového ducha i rozvoj jednotlivců.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA - U9                                                                                                                                                                  

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Příchodem „zbytku“ 2014tek jsme dokázali postavit dvě silnější hřiště, která byla schopna konkurovat v naší skupině a výsledkem byly už vytoužené výhry jak na jednom, druhém či v celkovém součtu obou hřišť. Trénink 3x týdně a skoro každý víkend zápas nám pomohl nabrat potřebné zkušenosti, fyzičku a trochu toho zdravého sebevědomí. Výsledkem je obrovský pokrok a výborná parta jak našich mladých fotbalistů, tak i v neposlední řadě trenérů. Pokud kluci / holky vydrží v tomto tempu i nadále tak věříme, že se můžeme těšit na úspěšnou sezónu.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA - U8

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Kluci trénovali 3x týdně, poctivě nabírali fyzičku, zkoušeli nové kličky a finty, pilovali střelbu i nahrávky. Tréninky si užívali a samozřejmě se nejvíce těšili na fotbálek, kde si vše naučené vyzkoušeli. Bylo vidět, jak se každý týden zlepšují a posouvají dál. To je ještě více motivovalo a trenéry taky. V zápasech se jim taky dařilo, body a tabulka se ještě nesestavují, ale branek nasázeli 447! Kluci udělali za celou sezónu obrovský pokrok a máme v nich velkou naději do budoucna.

PŘEDPŘÍPRAVKA - U7

HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Kluci nehrají žádnou soutěž, tak jsme se snažili domlouvat co nejvíce přátelských zápasů, aby si kluci užili fotbal proti jiným týmům a my trenéři měli možnost porovnání. Na podzim jsme zápasy hráli ve formátu 3+0 na malé branky. Na jaře jsme se snažili už hrát převážně na hřiště 4+1 a tím kluky co nejlépe připravit na soutěž v U8, která je od září čeká. Během sezóny kluci udělali obrovský pokrok a když se budou takto dále zlepšovat, tak se Sokol Stodůlky nemusí o svoji budoucnost obávat.

Hodnocení sezóny mládeže 22/23
POSLEDNÍ ZÁPAS
Muži A
8
:
0
Tj Sokol Bílá Hora
Číst více
POSLEDNÍ ZÁPASY
PŘÍŠTÍ ZÁPASY